БРАТСКИ САСТАНАК СВЕШТЕНСТВА АРХИЈЕРЕЈСКОГ НАМЈЕСНИШТВА МОДРИЧКО-ГРАДАЧАЧКОГ

По благослову Његовог Преосвештенства епископа зворничко-тузланског г. Фотија, у петак треће недјеље Великог поста, 5. априла, служена је Света Литургија Пређеосвећених дарова и Света тајна исповијести за свештенство и монаштво Архијерејског намјесништа модричко-градачачког. Након богослужења, одржан је састанак свештенства.

Ове године молитвено сабрање уприличено је у храму Светог Василија Острошког у Вукосављу.

Светом Литургијом началствовао је протојереј-ставрофор Миодраг Стевановић, уз саслужење, протојереја ставрофора Јадранка Стојановића, протојереја ставрофора Слободана Тошића и ђакона Милорада Пантића.

Протојереј ставрофор Војко Стевановић, пензионисани свештеник, вршио је Свету тајну исповијести за све свештенике.

На крају Свете Литургије, пригодним бесједном присутнима се обратио протонамјесник Николај Тодоровић, који је овом приликом говорио о значају исповијести, о спознаји својих гријехова и потребом за исповиједањем и разговором са својим духовницима.

По завршетку богослужења услиједио је радни састанак којим је предсједавао Архијерејски намјесник протојереј Ненад Тојић.

Након састанка, услиједила је трпеза љубави, коју је организовао овогодишњи домаћин састанка, јереј Мирослав Драшко, надлежни парох у Вукосављу.

Ђакон Стеван Митровић

БРАТСКИ САСТАНАК АРХИЈЕРЕЈСКО НАМЈЕСНИШТВО МОДРИЧКО-ГРАДАЧАЧКО НОВИ ГРАД ВУКОСАВЉЕ