ОСВЕШТАНА ЗВОНА У МЕЗГРАЈИ КОСЕ КОД УГЉЕВИКА

У XXIV недељу по Духовима, 19. новембра, по благослову Епископа зворничко-тузланског г. Фотија, архијерејски намјесник тузлански протојереј-ставрофор Милош Тришић са браћом свештеницима наше Епархије извршио је освећења звона за храм Пресвете Тројице у изградњи у мјесној заједници Мезграја Косе код Угљевика.

Свечаном чину присуствовали су вјерници из овог села, уз присуство министра енергетике у Влади Републике Српске г. Петра Ђокића који је даривао звоно овом светом храму и начелника општине Угљевик г. Василија Перића.

Трудом проте Неђе Зарића и вјерника приводе се радови на завршетку ове светиње и врше припреме за велико освећење храма идуће 2024. године.

Подсјетимо, Преосвећени владика Фотије освештао је 20. новембра 2021. земљиште на којем се гради овај храм.

ТОБУТ МЕЗГРАЈА КОСЕ ОСВЕЋЕЊЕ НАЧЕЛНИК ВАСИЛИЈЕ ПЕРИЋ