СЛАВА СПОМЕН ХРАМА У СИЈЕКОВЦУ

На празник Свете великомученице Марине, литургијским сабрањем свечано је прослављена слава Спомен храма у Сијековцу.

Свету литургију служио је протојереј-ставрофор Жељко Теофиловић, парох парохије прве бродске уз саслужење јереја Бранка Јокића, пароха парохије треће бродске и ђакона Горана Марјановића.

На светој Литургији многи вјерни су приступили светој Чаши, наслађујући се тако Божанском храном, Часном Крвљу и Тијелом Живога Бога.

Послије Литургије учињен је трократни опход око светог храма, те освећење и ломљење славског колача који је припремила кума Јелена Рушкић из Брода, са својом породицом.

Кумовање за следећу годину преузела је Ања Марковић са породицом.

Након свете литургије, кумови данашњег славља припремили су послужење за све присутне у порти храма.

протојереј-ставрофор Жељко Теофиловић

СВЕТА ВЕЛИКОМУЧЕНИЦА МАРИНА ОГЊЕНА МАРИЈА ХРАМОВНА СЛАВА БРОД СИЈЕКОВАЦ