КРСНА СЛАВА ГРОБЉАНСКЕ КАПЕЛЕ У НОВИМ ДВОРОВИМА

У суботу Свијетле седмице, на дан када наша Православна Црква молитвено прославља успомену на Светог апостола и јеванђелиста Марка, служена је Литургија у цркви на мјесном гробљу у Новим Дворовима.

Богослужењем је началствовао протојереј Јован Ивановић, а саслуживао му је ђакон Немања Спасојевић.

Након Литургије обављен је трократни опход око капеле и ломљење славског колача. Кума данашње крсне славе била је госпођа Јадранка Симојловић, а кумство за наредну годину преузео је господин Братислав Здрња.

Након ломљења славског колача, вјерном народу се обратио и старјешина храма у Новим Дворовима, протојереј-ставрофор Јово Бановић, честитавши свима овај празник и захваљујући се свима који су својим присуством увеличали ово молитвено сабрање.

Молитвено сабрање завршено је трпезом љубави коју је уприличила парохија новодворовска.

ХРАМОВНА СЛАВА ГРОБЉЕ НОВИ ДВОРОВИ СВЕТИ АПОСТОЛ МАРКО