ПРАЗНИК БОГОЈАВЉЕЊА У БРОДУ (ВИДЕО)

Празник Крштења Христовог - Богојављење, свечано је прослављено у Броду служењем Свете литургије у храму Покрова Пресвете Богородице.

Свету литургију служио је јереј Бранко Јокић, трећи парох бродски уз саслужење првог и другог пароха бродског протојереја ставрофора Жељка Теофиловића, Мирослава Живковића и ђакона Горана Марјановића.

Велики број вјерног народа узео је учешће у Светој Тајни Причешћа као и сви пливачи за Часни крст  који су се постом, молитвом и Причешћем припремали за овај свечани догађај.

Након Свете литургије услиједила је литија Савским кејом до обале ријеке Саве гдје је извршен обред Великог освећења воде и ријеке. По освећењу воде услиједило је пливање за Часни крст.

Први међу укупно деветнаест пливача до Часног крста у ријеци стигао је млади Његош Ђукић из Брода. Као дар за успомену на овај догађај млади Његош Ђукић је добио пригодно крсно знамење од Црквене општине Брод и Општине  Брод. Уз признање услиједио је и дар Златаре ,,Голд” из Брода.  За све учеснике пливања за Часни крст биће организован  пријем у Светосавском дому при Црквеној општини Брод.

Овогодишње пливање за Часни крст организовано је од стране Црквене општине Брод уз сарадњу Светосавске омладинске заједнице Брод, Удружења навијача ,,Делије” Српски Брод и Борачке организације Брод а под покровитељством Општине Брод и њеног начелника господина Зорана Видића.

БОГОЈАВЉЕЊЕ ПЛИВАЊЕ ЧАСНИ КРСТ БРОД ЗОРАН ВИДИЋ