ДОБОЈ - ОСВЕШТАН КАБИНЕТ ПРАВОСЛАВНЕ ВЈЕРОНАУКЕ

Благословом Његовог Преосвештенства Eпископа зворничко-тузланског Г. Фотија,  посредствoм Канцеларије за вјерску наставу, Катихетски одбор је донирао средства за опремање кабинета у ЈУ  „Техничка школа“ у Добоју.

Опремање кабинета су још помогли и саборни спомен-храм Рођења Пресвете Богородице у Добоју, као и неколико приватника Ђурић МББ, Ековит, Станко Поповић и Никола Илић.

Једна од занимљивости је што су велики допринос у опремању кабинета дали и сами ученици израдом радова на којима су приказали наше цркве и манастире, а допринос дадоше и у изради дрвених крстова, полица и вјешалица.

На празник Обновљења храма светог великомученика Георгија кабинет је освештао протојереј-ставрофор Јован Михајловић, координатор за вјерску наставу уз присуство вјероучитеља Александра Цвијановића и Николе Поповића, директора школе Драгана Достанића, других професора, ученика као и помоћног особља.

Заједничким труд координатора за вјерску наставу протојереја-ставрофора Јована Михајловића и вјероучитеља Александра Цвијановића у сарадњи са управом школе, на челу са директором Драганом Достанићем, резултирао је добијањем кабинета за Православну вјеронауку, и опремањем истог уз много боље услове рада.

вјероучитељ Александар Цвијановић

ВЈЕРОНАУКА ДОБОЈ КАТИХЕТСКИ ОДБОР КАБИНЕТ