СЛАВА ФИЛИЈАЛНОГ ХРАМА У КОПРИВНИ

Фото Епархија зворничко-тузланска

На пола пута Модрича-Добој, Црква Свете Петке Параскеве у селу Копривна у подножју Требаве, мјесто је саборовања, а ту се окупио многи народ са Требаве, да прослави славу свога храма.

Светом Литургијом,којом је началстово надлежни свештеник протојереј-ставрофор Јадранко Стојановић уз саслужење сабраће манастира Дуга Њива, јеромонаха Јелисеја, јеромонаха Јована и јереја Горана Пањкова пароха при храму у Липцу, отпочело је славље.

Мноштво народа окупило се данас у Копривни првенствено да се сједини са Христом преко Светог причешћа.

По завршетку Свете Литургије, након пригодне бесједе и избора куме за наредну годину, отишло се у опход, након чега су освећени славски дарови.

Кумови овогодишње славе Ивана и Дарио Симић из Копривна, потрудили су се и припремили трпезу љубави за све присутне.

Радује чињеница да Света Петка сваке године окупља све више вјерника у нашем храму. Иако многе наше мајке преслужују Свету Петку у својим домовима, није се журило и скоро сви присутни су остали на трпези љубави. Прота Јадранко у свом поздравном говору по благослову трпезе, захвалио је свим присутнима а такође и појединачно заслужнима за организацију Славе храма.

Кумство за наредну годину је преузела Анка Грујић из Копривнске Требаве.

Све је било Богу мило и протекло у Славу Божију а у част Преподобне мати Параскеве- Свете Петке.

КОПРИВНА