БИЈЕЉИНА (САБОРНИ ХРАМ): ПРОСЛАВА ПРАЗНИКА РОЂЕЊА ПРЕСВЕТЕ БОГОРОДИЦЕ

Празник Рођења Пресвете Богородице свечано је прослављен у Богородичном храму у Бијељини служењем Литургије.

Сабрањем је началствовао протојереј-ставрофор Митар Тешић уз саслужење протојереја-ставрофора Драгана Драгића, Милана Перковића, јереја Стефана Ераковића, протођакона Славољуба Милошевића и ђакона Немање Ерака.

Богослужење је својим појањем украсио хор Србадија под водством професорице Десанке Тракиловић.

У својој бесједи отац Митар је подсјетио на значај овога празника у домостроју спасења, нагласивши вјеру родитеља Пресвете Дјеве на ријечи Божије да ће добити дијете иако су били у одмаклој животној доби.

Послужење су припремиле и послужиле свима присутнима сестре из Кола српских сестара, које дјелује при овоме храму.

На данашњи дан се навршило и десет година од троносања овога прелијепог храма. Тада је Светом архијерејском Литургијом началствовао као најстарији архијереј епископ нишки Иринеј, који је на Светом Архијерејском Сабору Српске Православне Цркве, 22. јануара 2010. године, изабран за Архиепископа пећког, Митрополита београдско-карловачког и Патријарха српског.