ЕПИСКОП ФОТИЈЕ - ПРАВОСЛАВАН БИТИ

Исјечак из бесједе Његовог Преосвештенства епископа зворничко-тузланског г. Фотија изговорене у Недељу Православља 2024. године.
ПРАВОСЛАВАН БИТИ

Много је важније да сам православан, него председник не знам које највеће државе на свету. Јер Правослаљем можемо да стекнемо и задобијемо спасење. Ми смо се данас, јер смо православни хришћани, причестили Телом и Крвљу Христовом. Многи други хришћани су били данас у својим  црквама, Протестати и други, они то нису учинили, и нису се причестили, а имају добре намере, имају веру, имају и ревност, живе врлинским животом. Труде се да помогну сиромашнима и убогима, поготово је то развијено у Немачкој такозваној Протестантској цркви. Они иду непрестано и помажу сиромашне људе. То је све добро и благословено, али немају Свете Тајне, немају Христа живућег у себи, јер немају свету Литургију православну.

Епископ Фотије

ЕПИСКОП ФОТИЈЕ БЕСЈЕДЕ НЕДЕЉА ПРАВОСЛАВЉА