Филијални храм - БОЈАНИЋА ГРОБЉЕ

Филијални храм Светог апостола и јеванђелисте Марка у Бојанића гробљу - Доња Лупљаница

Првобитни храм је осветио Епископ зворничко-тузлански г. Василије 1.маја 1989. Цркви су кумовали Бошко и Косовка Чучуковић и Митар и Милена Сарић, а кумови звона су били Борко и Смиљка Симикић - сви из Доње Лупљанице.

Постојећи храм димензија 9х5 метара подигнут је на мјесту претходног храма.Стари храм је уклоњен и подигнут је нови (постојећи храм) 2007/08. године према пројекту архитекте Синише Марића из Дервенте. Грађевински радови су завршени за годину дана, а 15. јуна 2008. освештао га је надлежни архијереј г. Василије. Кумови цркве су били Марица и Јулија Поповић, кумови Часном Крсту Ратко, Невенка и Перица Ђекић, а кум иконостаса Маринко Микеревић. Храм је живописао 2009. године Александар Живадиновић из Београда, а иконе и иконостас рад су Умјетничке радионице Александра Нинковића из Модриче.