СЛОЖНО ЗА ОБИЉЕЖАВАЊЕ ЈУБИЛЕЈА 140 ГОДИНА ОД ОСВЕЋЕЊА САБОРНОГ ХРАМА У ТУЗЛИ

Са благословом Епископа зворничко-тузланског г. Фотија, данас је у Тузли одржан први састанак Организационог одбора, и гостију, као припрема за прославу јубилеја 140 година од освећења Саборног храма Успења Пресвете Богородице у Тузли.

Састанку су присуствовали представници црквеног, културног, политичког и привредног живота града Тузле и региона.

Старјешина Саборног храма, протојереј Милош Тришић, одржао је поздравну ријеч, у име братства, и испричао богату историју храма.

Међу присутнима су били Епископ Фотије, архимандрит Гаврило, игуман манастира Озрен; Градоначелник Тузле, г. Јасмин Имамовић; градоначелник Бања Луке, г. Драшко Станивуковић; премијер Тузланског кантона, г. Кадрија Хоџић; изасланик Српског члана Предсједништва БиХ г. Милорада Додика, г. Ђорђе Шарчевић; из Кабинета Премијера Федерације БиХ, г. Зоран Благојевић; изасланик Министра за избјегла и расељена лица ФБиХ, г. Нисвет Мујановић; замјеник министра за избјегла и расељена лица БиХ, г. Џевад Махмутовић; замјеник директора Секретаријата за избјеглице Републике Српске, г. Драган Штрбац; замјеник директора Управе за сарадњу за вјерским заједницама Владе Србије, др Марко Николић; из кабинета Министра за технолошки развој и иновације Владе Србије, г. Душан Жарковић и г. Огњен Пантовић;  посланик у Скупштини АП Војводина, Владислав Живановић; предсједник Скупштине ТК, г. Слађан Илић; Предсједавајућа Градског вијећа града Тузла, гђа Наташа Перић;  г. Елдин Табучић, г. Небојша Томић и други угледни привредници из БиХ и Србије а који су поријеклом из Тузле.

У Епископском Двору одржан је састанак на ком су усвојене смјернице и задаци које би требало реализовати како би све било спремно за прославу овог значајног јубилеја следеће године. Сви присутни обећали су своју подршку и допринос реализацији планираних пројеката.

Радује нас подршка нашег Владике Фотија, Кабинета Српског члана Предсједништва г. Милорада Додика, Градова Тузла и Бања Лука, власти Федерације БиХ и Републике Српске, а посебно подршка г. Ненада Поповића, министра у Влади Србије који је родом из Тузле.

Након радног дјела, наши домаћини били су г. Сенад Џамбић и г. Елдин Табучић који су припремили трпезу љубави за све присутне.

Слава и хвала Богу за све.

Братство Саборног храма у Тузли

ЕПИСКОП ФОТИЈЕ ПОСЈЕТЕ ТУЗЛА ЈУБИЛЕЈ ЈАСМИН ИМАМОВИЋ ДРАШКО СТАНИВУКОВИЋ КАДРИЈА ХОЏИЋ ЕЛДИН ТАБУЧИЋ