120 ГОДИНА ХРАМА У ШПИОНИЦИ

На празник Велике Госпојине у селу Шпионица, општина Сребреник, прослављена је храмовна слава и јубилеј овога светога храма - 120 година постојања овог белега постојања православне духовности и српског народа на овим просторима.

Литургијско славље предводио је јереј Синиша Пајкановић, парох шпионички, а својим појањем ово богослужење су украсили ученици и појци из Лопара.

Молитвеном слављу и јубилеју присуствовао је и члан Републичког секретаријата за вјере Републике Српске, господин Душан Антељ, као и градоначелник Сребреника, др Нихад Омеровић.

Иако је јубилеј одржан у складу са препорукама здравствених институција о мјерама заштите од корона вируса, те иако је примјетан знатно мањи број вјерника, који у редовним приликама за овај празник обилазе своје предратно село и своју стодвадесетгодишњу светињу у њему, радости и благодарења Господу није недостајало, нарочито због прилике да угостимо градоначелника и високе званице из Владе Републике Српске, јер је ово уједно и била прва прилика да је неко од званичника Владе Републике Српске посјетио ово прије рата многољудно српско село.

ХРАМОВНА СЛАВА СЛАВА ХРАМА ВЕЛИКА ГОСПОЈИНА ШПИОНИЦА СРЕБРЕНИК ДУШАН АНТЕЉ НИХАД ОМЕРОВИЋ