ЕНЕРГЕТСКЕ КРИЗЕ СЕ НЕ ПЛАШИМО ЈЕР ИМАМО ИЗВОР НЕСТВОРЕНЕ ЕНЕРГИЈЕ

Фото: СНИМАК ЕКРАНА
У четвртак, 26.маја, отац Рафаило (Бољевић), игуман манастира Подмаине, благословом Епископа зворничко-тузланског г. Фотија, одржао је духовну трибину у порти храма светог пророка Илије у Горњем Забрђу.

Предавању је претходио акатист светом пророку Илији, који је служио о. Рафаило уз саслужење о. Евтатија из Митрополије црногорско-приморске, те свештеникâ Ивана Савиновића, Радета Танацковића и Срђана Васиљевића.

У предивно вече нас је увела дјевојчица Јована Васиљевић из Г. Забрђа, пјесмом Чика Јове Змаја „Анђео и ђаво", којом је освојила друго мјесто на недавно завршеном Републичком такмичењу у рецитовању.

У веома надахнутом предавању, коме је присуствовао велики број народа из Забрђа али и оклоних мјеста, о. Рафаило је нагласио величину и важност сваког појединачног светог храма, па на тај начин и храма у Горњем Забрђу, говорећи о значају Свете Литургије, која се у њима служи. Такође, игуман подмаински се дотакао многих суштинских тема наше свете вјере Православне, дајући практичне савјете како се борити на путу спасења и задобијању благодати Духа Светога.

ПРЕДАВАЊЕ ДУХОВНЕ ПОУКЕ ИГУМАН РАФАИЛО БОЉЕВИЋ МАНАСТИР ПОДМАИНЕ ГОРЊЕ ЗАБРЂЕ