ПРИЧЕШЋЕ УЧЕНИКА У РУДАНЦИ

У петак 1. недјеље Божићног поста, на празник преподобног Порфирија Кавсокаливита, светог пророка Авдије и преподобних Варлаама и Јоасафа, ученици ЈУОШ "Милан Ракић" из Буковице Велике, заједно са својим учитељицама, наставницама и вјероучитељима, ђаконом Гораном Јаковљевићем и Дариом Милетићем, присуствовали су у Светој Литургији у храму Светог Василија Острошког у Руданци, на којој се велики број ученика причестио.

Послије Свете Литургије надлежни свештеник, јереј Чедо Јокић и, претходни вјероучитељ, јереј Небојша Недић, поздравили су ученике и поучили их о важности поста, одласка у храм на богослужења и учествовања у Светој тајни причешћа.

На крају, јереј Небојша и ђакон Горан показали су ученицима 5. разреда свете сасуде, свештеничке и ђаконске одежде, као и богослужбене књиге.

Ученици су били веома задовољни што су практично могли да виде оно о чему су учили на часовима Православне вјеронауке.

вјероучитељ,
Дарио Милетић