ПРАЗНИК СВЕТОГ ГЕОРГИЈА У ПРИБОЈУ

У петак 6. маја, када наша света Црква литургијски прославља спомен светог великомученика Георгија, служена је Света Литургија у храму Рођења Пресвете Богородице у Прибоју код Лопара.

Свету Литургију је служио протојереј-ставрофор Зоран Илић уз саслужење ђакона Немање Марковића. У литургијској прослави овог празника узели су учешће сви ученице основне школе "Вељко Чубриловић" из Прибоја.

Управа школе у Прибоју се радо одазвала позиву надлежног свештеника  и вјероучитеља да ђаци и школска управа заједно са наставним кадром узме учешћа у заједничкој литургијској прослави празника Светог Георгија. У договору са школском управом ђаци су уз пратњу својих наставника и учитељица дошли у храм. Велики број ученика је украсио ово богослужење својим умилним гласом, те допринијели љепоти и благољепију Свете Литургије.

У својој беседи прото Зоран Илић је поучио присутне вјернике и ђаке светописамској поруци дана, те се осврнуо на значај и житије празника. Такође је изразио велико задовољство присуством свих ђака и наставног кадра Светој Литургији, те изразио наду да ова пракса пређе у традицију.

Након богослужења ђаци су се задржали у порти храма, гдје је црквена општина припремила послужење за сву дјецу и присутне.

вјероучитељ
Ђакон Немања Марковић