ПРЕЂЕОСВЕЋЕНА ЛИТУРГИЈА У ПИЛИЦИ

Благодарећи Господу нашем Творцу, већ традиционално, на дан Чистог петка, у храму Свете Петке у Пилици, ученици наше ОШ ''Никола Тесла'', заједно са својим наставницима и директором школе, узели су учешћа у Литургији Пријеосвећених дарова да би се након прве недјеље Часног поста удостојили тајне вјечног живота - Светог Причешћа.

Светом литургијом је началствовао прото- ставрофор Драженко Вукотић, парох локањски, вјероучитељ у  ПО Локањ, уз појање свештеника Дарка, пароха и вјероучитеља у Пилици, као и ученика наше школе.

Радује нас да су скоро сва дјеца постила у ове дане и приступила Светој тајни причешћа и на тај начин у пракси доживјела своју вјеру.

Молимо се Господу да им подари добро здравље, да буду Творцу на славу, родитељима на радост, а Цркви и отаџбини на корист.

привремени парох пилички
протојереј Дарко Б. Перић