ПРИЧЕШЋЕ УЧЕНИКА У ЛОПАРАМА

У петак 1. недеље Великог поста Покровска црква у Лопарама је била мала да прими под своје сводове све вјерне, који су дошли и узели учешће на првој литургији Пређеосвећених дарова ове године у Часном посту.

Литургијом је началствовао лопарски парох Спасоја Радовановић, а такође су присутни били оци мајевичког краја: отац Душко Ђурић, парох први мачковачки и отац Миленко Стевановић, парох пиперачки.

Посебну захвалност је потребно исказати директору Основне школе ,,Свети Сава“ у Лопарама јер је допустио свим ученицима од првог до деветог разреда да са својим вјероучитељем Жељком изостану са часова и буду учесници живе Цркве причешћујући се Христовим даровима и тиме ставе духовно изнад свјетовног.

Сви ђаци су се причестили показавши да је Светосавље, тј. Православље на српски начин, оно за чиме крећу у свом раном животу и чега ће се сјећати у каснијим годинама, јер изабрати Христа данас у модерном свијету није популарно наспрам вриједности које се нуде млађим генерацијама.

Ученици су дали свој допринос и у благољепију богослужења пјевајући својим гласовима уз вођство протинице Олге Ђурић.

ђакон Жељко Јефтић

ВЈЕРОНАУКА ЛОПАРЕ