ПЕЛАГИЋЕВО: ТРАДИЦИОНАЛНО ПРИЧЕШЋЕ ОСНОВАЦА

Фото: Константин Миловановић
У петак 11. марта, када наша Црква прославља успомену на Светог Порфирија епископа Гаског, ђаци  ОШ „ Васо Пелагић“ су по већ устаљеној традицији приступили Светој чаши - Светом причешћу.  Ученици су још једном показали да Православна вјеронаука у учионици има своју пуноћу тек када се спроведе у дјело, да је тек тада остварена пуноћа знања када га спроводимо у животу.

Од укупно 220 ученика школе, њих 180 су заједно са својим наставницима, вјероучитељем протојереј-ставрофором Миодрагом Каиновићем  дошли у храм Светог пророка Илије.

Литургију Пређеосвећених дарова је служио протојереј-ставрофор Алекса Сунарић, који је поздравио наше основце и причестио их.

Такође је за похвалу што су са својим ученицима на причешће пошли и директор школе госпођа Олга Лазић, као и наставници и помоћни радници. Заиста једна дивна слика слоге колектива, слоге која се манифестује кроз Православну вјеронауку.

Након службе, ђаци су добили слаткише које им је даровао начелник општине г. Славко Тешић.

Нека би ова слога по којој је позната наша општина била на спасење душа свих оних који Господа слиједе и са његовог пута не силазе.

Текст: протојереј-ставрофор Миодраг Каиновић
Фото: Константин Миловановић