МОЛИТВЕНО СЈЕЋАЊЕ НА ПОСТРАДАЛЕ У ЈАДОВНУ 1941. ГОДИНЕ

У Недељу свих светих, 23. јуна 2019. године, Његово Високопреосвештенсвтво Митрополит загребачко-љубљански г. Порфирије и Његово Преосвештенство Епископ горњокарловачки г. Герасим служили су свету архијерејску Литургију у храму Светих апостола Петра и Павла у Смиљану, коме је својевремено (1852-1863) службовао свештеник Милутин Тесла, отац Николе Тесле.

Саслуживали су протопрезвитер-ставрофор Радослав Анђелић, протонамесник Слађан Никић, презвитер Драган Михајловић и ђакон Будимир Кокотовић.

По завршетку свете Литургије, архијереји су присуствовали обележавању Дана сећања на Јадовно 1941.

Испред Шаранове јаме на Велебиту, митрополит Порфирије је служио са свештенством Епархије горњокарловачке парастос невино пострадалим Србима у Јадовну током Другог светског рата.

Извор: Епархија горњокарловачка

ДАН СЈЕЋАЊА СТРАДАЊЕ СРБА ЛОГОР ЈАМА ЈАДОВНО ГОСПИЋ ХРВАТСКА ЕПАРХИЈА ГОРЊОКАРЛОВАЧКА