ПРВЕНСТВО И САБОРНОСТ У СВЕТЛОСТИ ПРАВОСЛАВНОГ ВЕРОУЧЕЊА (ВИДЕО)

Његово Преосвештенство Епископ бачки др Иринеј учествовао је 16. септембра 2021. године у раду конференције у организацији Синодске библијско-богословске комисије Руске Православне Цркве на тему „Светско Православље: првенство и саборност у светлости православног вероучењаˮ.

Конференцију је отворио Његова Светост Патријарх московски и све Русије г. Кирил, а пленарно излагање одржао је Високопреосвећени Митрополит волоколамски г. Иларион, председник Одељења за спољне црквене везе Московске Патријаршије.

Прва сесија конференције започела је излагањем Његовог Преосвештенства Епископа бачког др Иринеја на тему „Црквена аутокефалија јуче и данасˮ.

У раду конференције учешће су узели чланови Синодске библијско-богословске комисије Руске Православне Цркве, представници богословских школа и духовних академија Руске Православне Цркве, професори универзитетâ, као и представници других помесних Цркава.

Извор: Епархија бачка

ЕПИСКОП ИРИНЕЈ ЕПАРХИЈА БАЧКА РУСКА ЦРКВА ЦАРИГРАДСКА ПАТРИЈАРШИЈА УКРАЈИНА