Српска Црква заблагодарила искреном пријатељу

Његово Преосвештенство Владика рашко-призренски г. Теодосије уручио је 14. фебруара 2018. године, на празник Светог Трифуна, високо одликовање Српске Православне Цркве орден Светог цара Константина команданту италијанских копнених снага генералу Данилу Ерику.

Генерал Ерико је као ранији командант КФОР-а, а потом на високим дужностима у италијанској армији, усрдно показивао делотворну љубав према Српској Православној Цркви и српском народу, дао велики допринос у обнови наших порушених манастира, заштити Пећке Патријаршије и Дечана, и био постојани сведок истине о страдању српског народа на Косову и Метохији.

Високо одликовање Српске Православне Цркве додељени је одлуком Његове Светости Патријарха српског г. Иринеја од 23. јануара 2018. године, на иницијативу Епископа рашко-призренског г. Теодосија. Свечаности додељивања ордена у италијанској војној бази КФОР-а код Пећи присуствовали су командант КФОР-а генерал Салваторе Куочи, војни представници других контингената КФОР-а, надбискуп италијског војног ординаријата г. Санто Марчијано, игуман манастира Високи Дечани архимандрит Сава са монасима као и две монахиње манастира Пећке Патријаршије.

Извор: Манастир Дечани