ЕПАРХИЈА ЖИЧКА: ОБАВЕШТЕЊЕ ЗА ЈАВНОСТ ПОВОДОМ ПОЈАВЉИВАЊА СНИМАКА ЛАЖНОГ СВЕШТЕНИКА НА ДРУШТВЕНИМ МРЕЖАМА

Овим путем обавештавамо јавност да се извесни Огњен Јевтовић из села Субјел код Косјерића лажно представља на друштвеним мрежама као православни свештеник појављујући се у свештеничком одјејању (службеном оделу/мантији).

Иако је преко надлежног свештенства упозораван да ово не чини, наставио је са истим.

На овај начин, својим непримереним понашањем и скарадним песмама, именовани наружује достојанство Цркве и свештенства доводећи јавност у заблуду.

Наглашавамо да реч није о православном свештенику, већ о лицу које се лажно представља као свештеник. Због тога ће против њега бити предузете правне и канонске мере.

Из канцеларије Епископа жичког