Подиже се трећа црква у Чеченији

Православна црква у селу Шелкопскаја у истоименој чеченској области, чија градња је почела у априлу ове године, биће отворена за вернике у лето 2018. године. -Радови на унутрашњем уређењу цркве отпочеће ускоро, изјавио је Данило Мартинов за ТАСС. Ово ће бити трећа православна парохија у Чеченији где 95% становништва чине муслимани. Црква ће  имати 11 звона.
Црква посвећена Светој великомученици Варвари биће освећена у лето 2018. године. У црквеној порти ће се налазити парохијска школа, трпезарија и канцеларија за парохијског свештеника. Биће ту и ковчежић са моштима Свете Варваре. Радови се убрзано одвијају под надзором председника Чеченске републике Рамзана Кадирова.
Црква Рождества Христовог у селу Наврскаја освећена је у априлу 2016. године. На месту дрвене цркве разрушене 2006. године постоји црква Светог арханђела Михаила у главном граду Грозном.
Извор: Православие.ру / spc.rs