РУСИЈА: ЗАКОН О ДОКВАЛИФИКАЦИЈИ СВЕШТЕНИКА КОЈИ СУ СТУДИРАЛИ У ИНОСТРАНСТВУ

Руски клирици који су образовани изван Русије неће моћи да богослуже у светим храмовима, да подучавају или да се баве мисионарском делатношћу без дошколовавања из области „Начела односа између државе и Цркве у Русији“, преноси новинска агенција Интерфакс.

Како би почели са радом, клирици ће по завршеној обуци морати да положе испит и тако стекну државно уверење.

Према речима председника посебне Комисије руске Думе за развој грађанског друштва, друштвена и религиозна удружења, Сергеја Гаврилова, „закон предвиђа да свештеници и верски службеници који су стекли образовање у иностранству и први пут почињу да врше црквене дужности, мисионаре или се баве верским образовањем, морају додатно да се образују у области начела државно-црквених односа у Русији“, преноси Интерфакс.

Овај закон изузима оне клирике који су постављени на дужност пре његовог доношења. Закон је потписао руски Председник Владимир Путин и објављен је јуче.

Извор: orthodoxtimes.gr

РУСКА ЦРКВА ЗАКОН ВЛАДИМИР ПУТИН