ЈЕРУСАЛИМСКА ПАТРИЈАРШИЈА: ЦРКВА ХРИСТОВОГ ГРОБА ОСТАЋЕ ОТВОРЕНА ЗА БОГОСЛУЖЕЊА

У петак, 20. марта 2020, три главне хришћанске Цркве с пуном одговорношћу према поклоницима Светим местима, наиме, Грчко-православна Јерусалимска патријаршија, Кустодија Свете земље фрањеваца и Јерменска патријаршија у Јерусалиму, издале су Изјаву, прецизирајући верним хришћанима да ће Црква Светог Гроба, са Голготом и Христовим Гробом, остати отворена за богослужења, у складу са постојећим Статусом кво и да могу долазити на молитву, у складу са упутствима локалних државних власти усмерених на заштиту здравља.

Презизније ова Изјава наводи упутство поклоницима:

Уздржите се од било каквих окупљања више од 10 лица на истом месту и истовремено у базилици.

Држите се минималне удаљености од 2 метра између сваке особе.

Избегавајте било какав чин побожности као што је додиривање и целивање камења, додиривање икона, одежди и особља у базилици.

Извор: Јерусалимска Патријаршија (са енглеског Информативна служба Српске Православне Цркве)

КОРОНА ВИРУС COVID19 ЈЕРУСАЛИМ СВЕТА ЗЕМЉА ЈЕРУСАЛИМСКА ПАТРИЈАРШИЈА