У Пакистану убијено осам хришћана, а 42 рањено

17. Децембар 2017.
Исламска држава (ИД) преузела је одговорност за напад у цркву у пакистанском граду Кета у којем је данас осам особа убијено, а 42 рањено.
Ројтерс преноси да је новинска агенција ИД Амак објавила то у саопштењу на интернету. Наведено је да су напад извела двојица припадника ИД, али није изнет никакав доказ те тврдње.
АП је раније јавио да напад у покрајини Балуџистан на југозападу Пакистана почео на почетку службе организоване за стотине верника уочи Божића, када су нападачи активирали бомбу и почели да пуцају на људе.
Полиција је навела да је један од нападача убијен на улазу у цркву, док је други активирао експлозив у самој цркви.
Начелник полиције Балуџистана Моазам Ансари похвалио је одговор припадника обезбеђења који су ранили нападача након што је ушао у просторије цркве и тиме га спречили да допре до главне зграде.
„У супротном би број убијених могао да буде много виши”, казао је Ансари новинарима.
Шеф полиције у Кети Абдур Разак Чима изјавио је да је у току потрага за двојицом осумњичених сарадника нападача који су успели да побегну.
Извор: Танјуг