У ЉУБЉАНИ ОФОРМЉЕНА ПАРОХИЈА И "ОДРЖАНА СЛУЖБА" ТЗВ. ПЦУ (ВИДЕО)

Овај догађај је занимљив и по томе што су "саслуживали" украјински свештеник Васиљ Кучрик и римокатолички свештеник Алеш Томашевич.

У организацији украјинске амбасаде у недељу 31. марта у католичкој цркви Светог Урха код Љубљане, основана је "парохија" тзв. Православне цркве Украјине. Да подсетимо по Томосу који је издала Васељенска патријаршија та структура нема право на дијаспору, а сам патријарх Вартоломеј је на то подсетио у интервјуу Политици, подвлачећи да је Словенија, као што се зна, у канонској надлежности Српске православне цркве, Митрополије загребачко - љубљанске.

Својевремено је у Љубљани основана "парохија" тзв. Кијевског патријарха, а сада, уз дозволу римокатоличког надбискупа и "парохија" тзв. ПЦУ.

Како се наводи у саопштењу украјинске амбасаде у Љубљани овај догађај је занимљив и по томе што су "саслуживали" украјински свештеник Васиљ Кучрик и римокатолички свештеник Алеш Томашевич.

Извор: spzh.news / Поуке