Главичице: ПРОСЛАВА ПРАЗНИКА СВЕТОГ САВЕ

На дан када наша Српска православна црква прославља првог српског Архиепископа и просвјетитеља Светога Саву , служена је Света Литургија у храму посвећеном Рођењу Пресвете Богородице у Главичицама.

У  току Литургије, коју су служили протојереј Раде Танацковић и ђакон Младен Јовић, причестио се велики број дјеце. На крају Литургије пресјечен је славски колач са кумовима.

Након Свете Литургије, како то традиција налаже, дјеца су рецитовала пјесмице посвећене Светом Сави. Отац Раде се потрудио да и ове као и прошле године дјеца добију пакетиће. Подијељено је преко 100 пакетића.

Такође, отац Раде је заједно са директорицом и ученицима  ОШ „Ћирило и Методије“ пререзао славски колач у просторијама школе.

Вјероучитељ Милош Вељанчић

СВЕТИ САВА ШКОЛСКА СЛАВА ГЛАВИЧИЦЕ