ПРЕДСТАВЉАМО 2. БРОЈ БОГОТРАЖИТЕЉА

По благослову Његовог Преосвештенства, Епископа зворничко-тузланског Г. Фотија пред нама се налази нови број Боготражитеља – Часописа за православну омладину средњошколског узраста.

Садржај другог броја сачињавају ђачки ауторски радови, ученика средњих школа, наше богоспасаване Епархије. Поред њих у овом броју приредили смо и неколицину радова вјероучитеља.

Први текст јесте „Слово о Љубави”, као о свеобухватном смислу нашег постојања и Љубави Божије, која нам се дарује са висине.

Затим, у рубрици Бесједа можемо да читамо родољубиви и прије, свега вјерољубиви текст о „Отаџбини, њиви на којој се увијек сије и жање“.

Следећа два текста, у часопису тичу се тематике достојанства жене у Цркви, као увијек актуелне и достојне теме. Текст „Кулирање или страх од блискости“ доноси једну анализу социолошко-антрополошке хладноће модерног друштва и човјека, затвореног индувидуалистичким стегама.

Слиједе радови о вјери, љубави и апостолском наслеђу. Њима следује рубрика О вјери нашој да ли сте знали?; која носи прегршт занимљивости и разријешених спознајних недоумица које су приближене и учињене пријемчивим средњошколском узрасту.

У овом броју можете да прочитате и радове посвећене: смислу живота, дефиницији другога човјека, питању утицаја друштвених мрежа на младе, као и рубрику из наше славне, али истодобно страдалне прошлости.

По већ устаљеном обичају наш часопис заокружујемо радовима поезије и ликовних остварења младих боготражитеља.

Благодарни Богу, који, свагда, прегалаштво за Христа награђује - позивамо све ђаке, као и професоре и вјероучитеље да достављањем својих радова узму учешћа у наредним бројевима Боготражитеља.

Свако добро у Господу.

Уредништво Боготражитеља
Часопис излази два пута годишње у издању Издавачке куће „Синај“ Епархије зворничко-тузланске.

Часопис се бесплатно се дијели на духовну корист читаоцима.

Препоручујући на читање други број у штампаном, али и ПДФ издању (са сајта ЗТ епархије), позивамо све средњошколце али и школске професоре, вјероучитеље и студенте наше епископије да кроз духовну креативност и стваралаштво у Господу Христу узму дјелатног учешћа у наредном броју часописа који је у припреми.

ИЗДАВАЧКА КУЋА СИНАЈ ЧАСОПИС БОГОТРАЖИТЕЉ ВЈЕРОНАУКА