ДЕРВЕНТА (НОВО НАСЕЉЕ) - ПРИЗИВ СВЕТОГ ДУХА

На дан када празнујемо Усјековање Претечине главе, у нашем храму је служен молебан за почетак нове школске године.

Вјероучитељи ОШ "19.април" и средњих школа, уз помоћ школске управе и својих колега професора, учитеља и наставника, позвали су ученике да присуствују овом чину.

Свештеник Синиша Максимовић је у пригодној бесједи честитао почетак нове школске године наставницима и ученицима. Такође је рекао да свако истинско учење води богопознању али да оно треба бити просвјетљено благодаћу Божијом како би било на корист. Ђацима је рекао да је темељ сваког учења држање заповијести Божијих а нарочито поштовање и слушање родитеља.

Ученицима је подијељен скроман поклон у виду школског прибора као мали благослов за успјешно учење. Предузеће "Гатарић" је помогло Црквеној општини Ново насеље-Дервента донацијом школског прибора.

Након службе припремљено је послужење за све ученике и друге парохијане. Ђаци су се још неко вријеме дружили испред храма а затим отишли својим домовима.

ВЈЕРОНАУКА ПРИЗИВ СВЕТОГ ДУХА ДЕРВЕНТА ДЕРВЕНТА НОВО НАСЕЉЕ