САБОРНИ ХРАМ У ЗВОРНИКУ – ПРИЗИВ СВЕТОГ ДУХА

Данас је у Саборном храму Рођења Пресвете Богородице у Зворнику служена света Литургија и молебан за благословен почетак нове школске године. Богослужењем је началствовао протојереј Јован Максимовић уз саслужење ђакона Јована Ашћерића.

Молитвеног учешћа узели су многобројни ученици, уз присуство директорâ и професорâ зворничких средњих и основних школа.

У току свете Литургије, прото Јован се присутнима обратио пригодном бесједом истичући важност богослужења и црквености у животу хришћана, те се захвалио свим ученицима који су јутрос превазишли све животне препреке и дошли на ово молитвено сабрање.

Након службе сви присутни су сишли у крипту храма, гдје је заједничарење настављено уз трпезу љубави.

ВЈЕРОНАУКА ПРИЗИВ СВЕТОГ ДУХА ЗВОРНИК