ДОБОЈ: УЧЕНИЦИ МЕДИЦИНСКЕ ШКОЛЕ ПРИСУСТВОВАЛИ МОЛЕБНУ ЗА УСПЈЕШНУ ШКОЛСКУ ГОДИНУ

Поводом почетка нове школске 2021/22 године, у четвртак 3. септембра, када наша света Црква прославља Светог апостола Тадеја и Свештеномученика Рафаила Шишатовачког у храму Светих апостола Петра и Павла у Добоју служен је молебан са чином Призива Светог Духа за благословену и плодоносну наступајућу школску годину.

Овом молитвеном чину присуствовали су ученици и професори средње Медицинске школе у Добоју.

Молебан за све ученике и професоре служио је протојереј Дајан Трифуновић уз саслужење ђакона Владе Мојевића.

Отац  Дајан је након молитвословља поздравио све присутне призивајући благодат и мир од Господа Бога, те је пожелио ученицима и професорима успјешну школску годину, пожеливши да им Господ подари мудрости и знања, ради примања добрих наука, те их пастирски поучио и подсјетио на важност духовног васпитања и уздизања, те колико је битно да посјећују цркву и света богослужења.

Овим путем се захваљујемо директорици ЈУ Медицинска школа Добој, госпођи Милени Дамјановић и цјелокупном колективу ове школске установе што су изашли у сусрет те одобрили одлазак ученика у наш свети храм.

вјероучитељ
ђакон Владо Мојевић