ДОБОЈ: ВАСКРШЊИ КОНЦЕРТ ДЈЕЧИЈЕГ ХОРА ''ЈАВОР''

Синоћ је у Центру за културу и образовање у Добоју, благословом Његовог Преосвештенства Епископа зворничко-тузланског Фотија одржан Васкршњи концерт Дјечијег црквеног хора ''Јавор'' из Добоја, под диригентском палицом Љубице Тимановић.

Чланови  хора приредили су пригодан програм поводом најсвјетлијег Празника Васкрсења Христовог појући пјесме у славу Божију.

Присутну публику који су дошли да подрже рад нашег хора поздравио је координатор хора ђакон Владо Мојевић, пожеливши свима добродошлицу уз најрадоснији побједни поздрав Христос Васкрсе!

На концерту су гостовали чланови КУД ''Добој'' из Добоја и ученик музичке школе Лазар Благојевић који  је на маестралан начин свирајући хармонику пратио пар пјесама хора. Публика је громогласним  аплаузима поздравила дјечији хор који су својим милозвучним анђелским гласовима приредили ово предивно вече.

Дјечији црквени хор ''Јавор''  основан је 2016. г. Господње одлуком братства храма Светих апостола Петра и Павла у Добоју.

Хоровођа је госпођа Љубица Тимановић  која је и наставник у Основној музичкој школи ''Маркос Португал''.

Оснивање  овог хора наставак је богате музичке, хорске и духовне традиције, која у Добоју датира још од почетка 20.вијека, када је у овом граду активно радило Српско црквено пјевачко друштво ''Јавор''. Како би наставили традицију српске пјевачке културе у граду Добоју овај дјечији црквени хор добио је управо назив ''Јавор''. Својим умилним гласовима славослове Бога на Светим Литургијама, а такође узимају учешћа у разним културним манифестацијама. Поред духовног репертоара, чланови овог хора пјевају и српске традиционалне пјесме.

ХОР ХОР ЈАВОР ДОБОЈ ПОЈАЊЕ ДУХОВНА МУЗИКА ВЈЕРОНАУКА ВАСКРС АКАДЕМИЈА КОНЦЕРТ