ДЈЕЦА ИЗ КОПРИВНЕ ПОСЈЕТИЛА МАНАСТИРЕ ЛОВНИЦУ И ПАПРАЋУ

На предлог вјероучитеља, протојереја-ставрофора Јадранка Стојановића, а у договору са директором и учитељицама ОШ Свети Сава из Копривне и Копривнске Требаве организован је једнодневни излет за сву дјецу из наведених подручних школа.

Дјеца из Копривне испред манастира Ловница
У организацији Црквене општине Копривна и Добротворне организације Епархије зворничко-тузланске Тројеручица, организовано је поклоничко путовање манастирима Ловница и Папраћа.

На предлог вјероучитеља, протојереја-ставрофора Јадранка Стојановића, а у договору са директором и учитељицама ОШ Свети Сава из Копривне и Копривнске Требаве организован је једнодневни излет за сву дјецу из наведених подручних школа.

Циљ путовања је био да се дјеца упознају са овим великим немањићким светињама и да још више заволе часове православне вјеронауке у чему смо вјерујемо и успјели.

На крају овог путовања посјетили смо и Зоолошки врт у Тузли и тиме додатно обрадовали дјечицу.

Црквена општина Копривна је из својих средстава финансирала  путовање, једним дијелом новца који је остао од Божићне акције, а остало из благајне Црквене општине.

Захваљујемо се игуманији манастира Ловнице, високопреподобној мати Јовани и игуману манастира Папраће, архимандриту Николају на топлом дочеку.

протојереј-ставрофор Јадранко Стојановић

ПОКЛОНИЧКО ПУТОВАЊЕ КОПРИВНА