БИЈЕЉИНА: ЈАВНИ ЧАС НА ТЕМУ ВЈЕРЕ И ЕТОСА ЦРКВЕ

Дана 1.априла 2019. године у 12:30 часова у холу ЈУ Гимназије "Филип Вишњић" Бијељина у организацији социолошке секције одржан је јавни час на тему вјере и етоса Цркве.

Срђан Мастило, професор православне вјеронауке у односној школи, у кратком уводу изложио је  откривење Бога у старозавјетној и новозавјетној историји.

Презвитер Синиша Шаренац, бијељински парох и координатор за катихезу Епархије зворничко-тузланске, у свом уводном слову је пажњу посветио односу младих према Цркви и односу Цркве према младима.

У наставку јавног часа развио се инспиративан дијалог у којем су ученици поставили низ питања и подијелили са свима своја искуства и виђења Цркве, јоге, усамљености, нације и етике. На неколико ученичких питања предавачи нису дали идентичне одговоре, а што је помогло гимназијским ђацима да увиде да вјера Цркве није идеологија, која има спремне одговоре на сва питања, него простор слободе којом нас Господ ослободи.

Пошто је један јавни час малени исјечак времена да би се покушали пронаћи бар обриси одговора на постављена питања, договорено је ново дружење сличног типа.