БРОД: ОДРЖАНО ЕПАРХИЈСКО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ ВЈЕРОНАУКЕ

У организацији Мисијског фонда Епархије зворничко-тузланске и Педагошког завода Републике Српске, у суботу 30.марта 2019. у ОШ Свети Сава у Броду, одржано је епархијско такмичење ученика шестих разреда са подручја Епархије зворничко-тузланске.

Гостопримљиви домаћини учинили су боравак ученицима и вјероучитељима још пријатнијим.

Такмичаре и њихове вјероучитеље поздравио је, у име школе домаћина, господин Брано Гојковић, директор школе, а у име Канцеларије за вјерску наставу Епархије зворнико-тузланске протојереј-ставрофор Јован Михајловић.

Ученици су своје тестове урадили у правилником предвићеном времену, а најуспјешнији су постигли следеће резултате:

1. Филип Грујичић - Прва основна школа Сребреница, вјероучитељ о. Александар Млађеновић - 95 бодова
  2. Алекса Михајловић - Друга основна школа Брчко, вјероучитељ ђакон Драган Поповић - 94 бода
  3. Бранко Иванић - П.П. Његош Теслић, вјероучитељ ђакон Тадија Никчевић - 91 бод
  4. Немања Ђурић - ОШ Дворови у Дворовима, вјероучитељ ђакон Велислав Мишура - 91 бод
  5. Јустин Теофиловић - ОШ  Свети Сава Брод, вјероучитељ Горан Марјановић, 90 бодова

Ови ученици су остварили пласман на Републичко такмичење које ће бити одржано 11. маја 2019. године.

Свим учесницима и њиховим школама уручени су пригодни поклони, а припремљено је и послужење за све присутне.

Захваљујемо се Секретаријату за вјере Владе Републике Српске који је обезбједио је награде за све учеснике.

Канцеларија за вјерску наставу