Донаторска вечера за обнову манастира Часног Крста у Сувом Пољу

На празник Светог свештеномученика Рафаила Шишатовачког,03.септебра 2018.год., одржана је донаторска вечера у манастиру Часног Крста, у организацији игумана Нектарија и свештеника архијерејског намјесништва угљевичко-јањског, а по благослову Епископа зворничког-тузланског г. Фотија.

Манастир Часног Крста у Сувом Пољу је из новијег доба, али због мочварног тла потребно је да се црква санира од влаге, озида конак манастирски за који постоје темељи, асфалтира приступни пут до манастира и други послови.

Донаторској вечери је био присутан и Епископ Фотије који је благословио вечеру и дао прилог за обнову манастира.

Поред Епископа Фотија, на вечери су били присутни и градоначелник Бијељине г. Мићо Мићић, начелник Угљевика г. Василије Перић, архијерејски намјесник угљевичко-јањски, протојереј-ставрофор Драган Пејчић и многи други приредници и свештеници овог краја.

Током донаторске вечере скупљен је прилог у износу од 6.500 КМ уз обећање градоначелника Бијељине и начелника Угљевика да ће асфалтирати приступни пут до манастира у дужини од 800 метара, као и да ће донирати по 1000 КМ за почетак радова.

Такође, фирма МГ Стевановић, која се бави сјечом и и обрадом мермера и гранита, жели да донира сав мермер за манастирску цркву.

Епископ Фотије и игуман Нектарије су се захвалили на свим донацијама и призвали Божији благослов на све присутне.

протонамјесник Ненад Савић

Више о манастиру Часног Крста можете видјети овдје

МАНАСТИР ЧАСНОГ КРСТА АРХИМАНДРИТ НЕКТАРИЈЕ ГРАДОНАЧЕЛНИК НАЧЕЛНИК МИЋО МИЋИЋ ВАСИЛИЈЕ ПЕРИЋ