ДОБОЈ: Реконструкција епархијског дома

Градоначелник Добоја Обрен Петровић најавио је након данашње посјете Његовог Преосвештенства Епископа зворничко-тузланског Фотија, да ће Град из буџета издвојити око 400.000 КМ за реконструкцију епархијског дома у овом граду.

Петровић је оцијенио да би радови на реконструкцији објекта требало да буду завршени до септембра.

"Ми се трудимо се да имамо добру сарадњу са Српском православном црквом, што ћемо радити и у наредном периоду", изјавио је Петровић новинарима након састанка у Градској управи.

Владика Фотије је појаснио да је неопходна обнова објекта који је девастиран и који захтјева потпуну реконструкцију. Неопходно је замијенити кров, који тренутно прокишњава и столарију.

Он је рекао да се на данашњем састанку разговарало и о прослави крсне славе града Добоја - Преображење.

Извор: СРНА
ФОТО: Добојски Инфо