ЕПИСКОП ФОТИЈЕ ПРИМИО ДИРЕКТОРА ПЕДАГОШКОГ ЗАВОДА СРПСКЕ

Фото: Епархија зворничко-тузланска
Дана 24. фебруара 2022. Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански г. Фотије примио је у Епархији зворничко-тузланској у Бијељини г. Предрага Дамјановића, директора Педагошког завода Републике Српске, са којим се задржао у срдачном разговору.

На данашњем састанку г. Дамјановић је са Епископом Фотијем разговарао о статусу Православне вјеронауке у школском систему и инспекцијско - просвјетном надзору епархијских координатора. Овом приликом, на приједлог Епископа Фотија, потписан је уговор између Педагошког завода и епархијских координатора. Према уговору координатори су спољни сарадници Педагошког завода и Просвјетног инспектора. Овим чином успостављен је нови однос Епархије и Педагошког завода гдје је Канцеларија за вјерску наставу Епархије зворничко-тузланске препозната као сарадник у просвјетном надзору предмета Православна вјеронаука у школама са простора наше епархије.

Пријему су присуствовали и г. Славољуб Лукић, републички инспектор за Православну вјеронауку као и координатори за вјерску наставу Епархије зворничко-тузланске.

ЕПИСКОП ФОТИЈЕ ПРИЈЕМИ ПЕДАГОШКИ ЗАВОД ПРЕДРАГ ДАМЈАНОВИЋ СЛАВОЉУБ ЛУКИЋ ВЈЕРОНАУКА