ЕПИСКОП ФОТИЈЕ ОБИШАО МАНАСТИР БЈЕЛЕ ВОДЕ И СЛУЖИО ПОМЕН ЕПИСКОПУ ЛАВРЕНТИЈУ

Фото: Епархија шабачка
Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански и администратор Епархије шабачке Г. Фотије, у петак 11. фебруара, обишао је Светотројични манастир Бјеле Воде надомак Љубовије, који је пострадао у пожару 2. фебруара.

Епископ Фотије у присуству најближих сарадника из Епархије шабачке на челу са архимандритом Нифонтом који је архијерејски заменик, сагледао је ситуацију након пожара и благословио оснивање грађевинскогодбора који има задатак да прикупи пројектну документацију потребну за обнову конака и самог манастира.

Састанку су присуствовали, директор Управе за сарадњу са црквама и верским заједницама др Владимир Рогановић, председник општине Љубовије Милан Јовановић, као и начелник мачванског управног округа Владан Красавац.

Истог дана епископ Фотије је посетио манастир Соко Град у присуству најближих сарадника из Епархије шабачке и том приликом служио помен блаженопочившем епископу Лаврентију, помоливши се за душу блаженоупокојеног епископа на месту погребења иза олтара манастирског храма Светог Владике Николаја.

Извор: Епархија шабачка

ЕПИСКОП ФОТИЈЕ ПОСЈЕТЕ ЕПАРХИЈА ШАБАЧКА МАНАСТИР БИЈЕЛЕ ВОДЕ СЕРАФИМ ПЕТКОВИЋ ПОМЕН ЕПИСКОП ЛАВРЕНТИЈЕ