ЕПИСКОП ФОТИЈЕ РАЗГОВАРАО СА РЕДИТЕЉЕМ ГОРАНОМ ВУКЧЕВИЋЕМ

Дана 20. септембра 2021. Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански г. Фотије примио јe у посјету, у Епархији зворничко-тузланској у Бијељини, редитеља Горана Вукчевића.

Тема разговора је била снимање документарног филма о Саборном храму у Тузли, а поводом обиљежавања 140 од освећења храма.

На пријему су узели учешћа и протојереј Милош Тришић, старјешина Саборног храма у Тузли као и сарадници г. Вукчевића.

Горан Вукчевић је широј јавности познат као редитељ култне образовне серије ''Буквар православља''која је почетком ’90-их година представљала прву сарадњу Српске православне цркве и националне телевизије у Србији.

Идејни покретач овог пројекта био је Епископ бачки др Иринеј (Буловић ), а по његовом сценарију серију је ауторски уобличио управо редитељ Горан Вукчевић.

Током осам година снимања по манастирима у Србији, али и у многим епархијама у региону, као и у Грчкој, на Кипру и у Мађарској, настало је чак 130 епизода у којима су на теме из црквеног живота, Старог и Новог завјета, бесједиле водеће личности СПЦ.

ЕПИСКОП ФОТИЈЕ ПОСЈЕТЕ ЈУБИЛЕЈ ФИЛМ ГОРАН ВУКЧЕВИЋ ТУЗЛА БУКВАР ПРАВОСЛАВЉА