ЕПИСКОП ФОТИЈЕ ПРИМИО У ПОСЈЕТУ ГРАДОНАЧЕЛНИКА БИЈЕЉИНЕ

Дана 22. јула 2019. Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански г. Фотије примио је у Епархији зворничко-тузланској у Бијељини г. Мићу Мићића, градоначелника Бијељине, са којим се задржао у срдачном разговору.

Епископ Фотије и градоначелник Мићић су разговарали, између осталог, о предстојећој прослави крсне славе града Бијељина. Бијељина  слави Светог великомученика Пантелејмона (9. август) као свог заштитника и молитвеника пред Господом.

Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански Фотије и градоначелник Бијељине Мићо Мићић оцијенили су данас да је сарадња Цркве и града на високом нивоу, те разговарали о могућностима заједничког финансирања неких објеката, али и даљој реализацији започетих.

Посебан акценат у разговору дат је теми изградње новога Завјетног храма Светога Саве и Светог Симеона Мироточивог, који је већ у народу назван Храмом српског јединства.

Храм би требао бити изграђен у близини новог ауто-пута који ће пролазити поред Бијељине.

Повезане вијести:

ПРЕДСЈЕДНИК ПРЕДСЈЕДНИШТВА БИХ У ПОСЈЕТИ ЕПИСКОПУ ФОТИЈУ