Одржана дискусија на тему ЦРКВА И ДРУШТВО (ВИДЕО)

Фото: Љубомир Самарџић

У организацији Мисијског фонда Епархије зворничко-тузланске, са благословом Епископа Фотија, 13.12.2018. одржана је дискусија на тему Црква и друштво.

Гости ове дискусије, последње у овом циклусу, били су проф. др Дарко Ђого са Православног богословског факултета Свети Василије Острошки у Фочи и доцент др Димитрије Ћеранић са Правног факултета Универзитета у Источном Сарајеву, док је модератор био презвитер Синиша Шаренац испред Мисијског фонда.

Српски народ је са сломом комунизма пропустио шансу да се вјерски описмени, због чега многи Срби и данас, када цвјетају вјерске слободе, и даље не знају много о вјери својих предака, али још није касно, заправо, никад није касно, да се човјек, па и народ, заиста врати Богу.

Данас се одомаћило схватање да је довољно само да будеш велики вјерник у срцу и да не треба више ништа да знаш о вјери. Све су то посљедице комунизма и времена у коме се Бог није смео поменути и још увек живимо у страху од тог времена.

Просечан вјерник слави Славу, али у цркву иде само на велике празнике, ријетко се причешћује, а још ређе исповједа. Шта чини вјерника, хришћанина? То што се прекрсти када из аутобуса и аутомобила види храм, што носи бројаницу или то што враћа кусур ако му је грешком дато више?

Већина вјерника сматра да им вјера у животу и те како помаже, али иста та већина, у храмове и цркве, ипак, одлази само за највеће празнике.

Извор: ТВ Слобомир

ПРЕДАВАЊЕ ДАРКО ЂОГО ДИМИТРИЈЕ ЋЕРАНИЋ МИСИЈСКИ ФОНД