Брчко: УСПЈЕШНО ОКОНЧАНА ХУМАНИТАРНА АКЦИЈА „У СУСРЕТ БОЖИЋУ"

Поводом најрадоснијег хришћанског празника Божића, реализована је традиционална хуманитарна активност, у заједничкој сарадњи Светосавске омладинске заједнице Брчко, Кола Српских сестара Мајка Јевросима и Архијерејског намјесништва брчанског, а благословом Његовог Преосвештенства Епископа зворничко-тузланског Г. Фотија.

Ово је традиционална акција која се организује поводом, највећих хришћанских празника Божића и Васкрса, а Светосавска омладинска заједница у свом раду се руководи оним што је и мисија наше Цркве, а то су дјелатна хришћанска љубав и брига о нашим ближњим.

Континуирано током цијеле године Светосавска омладима ради на томе да када је потреба и прилика, изађе у сусрет угроженијим породицама који су скромнијег материјалног стања или тамо гдје су вишедјетне породице, старије, немоћне и болесне особе, дајући свој допринос како би се олакшала њихова свакодневница. Али изнад свега како би им показали да нису сами и да постоји неко ко се за њих брине, показујући милосрђе и саосјећање за њихове тешке животне околности.

Ове године је подијељено породицама укупно 70 прехрамбено-хигијенских пакета, а 31 породица је добила Божичне печенице.

Овом приликом желим да се захвалим свим нашим донаторима, појединцима, привредним и другим субјектима, који су традиционално били укључени у ову акцију и дали свој немјерљив допринос и без којих ова акција не би била могућа.

Желим да се захвалим свим организаторима и учесницима акције, нашим вриједним светосавцима, те о. Миодрагу Тошићу Архијерејском намјеснику брчанском, који је дао свој огроман допринос и залагање да би се акција на најбољи могући начин реализовала.

МИР БОЖЈИ ХРИСТОС СЕ РОДИ!

Координатор Светосавске омладинске заједнице Брчко
Протонамјесник Кристијан Ђокић

ДОБРОТВОРНА ОРГАНИЗАЦИЈА ТРОЈЕРУЧИЦА ХУМАНИТАРНА ОРГАНИЗАЦИЈА ХУМАНИТАРНА АКЦИЈА РОЂЕЊЕ ХРИСТОВО БОЖИЋ БРЧКО