ЗАВРШЕНА БОЖИЋНА АКЦИЈА ХРИШЋАНСКЕ СОЛИДАРНОСТИ У ЧЕЛОПЕКУ

Дочекујући, постом и молитвом празник Рођења Господа Исуса Христа-Божић, вјерни народ челопечких парохија, при храмовима Огњене Марије у Челопеку и Сабора Срба светитеља у Церу, и ове као и ранијих година, украсио се врлином дарежљивости кроз испуњавање Христове заповијести о љубави према ближњима, одзивом на добротворну божићну акцију солидарности са потребитима при парохијама челопечким.

Са благословом надлежног Архијереја, Епископа зворничко-тузланског Г. Фотија, а под покровитељством Добротворне организације Тројеручица Епархије зворникчо-тузланске, пододбор Челопек-Цер, чланови организације посјетили су 05. јануара 28 породица слабијег материјалног стања. Том приликом уручени су прехрамбено-хигијенски пакети и печенице, како би и они Божић дочекали и прославили достојанствено, уз традиционалну божићну трпезу.

Током добротворне акције прикупљено је и 150 дјечијих пакетића који ће бити подјељени дјеци, на Божић послије Свете литургије.

Захваљујемо свима који су се одазвали и помогли Божићну акцију солидарности. Призивамо благослов Божији на све дародавце и дариване, као и све људе добре воље. Молимо од Богомладенца мир, здравље, благостање и свако добро уз радосни Божићни поздрав

​,,Мир Божији - Христос се роди"!

протојереј Драган Негић

ДОБРОТВОРНА ОРГАНИЗАЦИЈА ТРОЈЕРУЧИЦА ХУМАНИТАРНА ОРГАНИЗАЦИЈА ХУМАНИТАРНА АКЦИЈА РОЂЕЊЕ ХРИСТОВО БОЖИЋ ЧЕЛОПЕК