ВАСКРШЊА АКЦИЈА МИЛОСРЂА У ПАРОХИЈАМА ЧЕЛОПЕЧКИМ

Традиционална акција под називом ''Корпа милосрђа" коју под покровитељством Добротворне организације ''Тројеручица'' (ДОТ)и благословом владике Фотија, организовало је свештенство челопечких парохија и чланови ДОТ-а пододбор Челопек/Цер.

Акцију су подржали и овога пута бројни хумани људи, парохијани челопечких парохија, који су донирали прехрамнено-хигијенске производе и гардеробом. Овим путем желимо у име црквене заједнице Челопек/Цер да им изразимо захвалност уз молитве Христу, побједитељу гријеха, смрти и ђавола, да њихова срца никад не захладне у чињењу добра према потребитој браћи и сестрама а њихово дјело милосрђа да буде позив другима да крену њиховим стазама, следујући Господњим заповјестима о љубави према ближњима.

Уочи највећег Празника над празницима Васкрса, на Велики Четвртак у име свештенства и вјерног народа челопечких парохина, чланови ДОТ-а при нашим храмовима и студенти теолози, обишли су и даривали прехрамбено-хигијенским пакетима, 22 породице слабијег материјалног стања, честитавши у име цркве светосавске Васкрсење Господње, поздравом побједе, Христос Васкрсе!

Молећи се за мир и љубав како у нашој парохији тако и у цијелом свијету, јер су у овом тренутку свјетских дешавања преко потребни свима, благодаримо доброчинитељима који су се одазвали на акцију наше парохијске заједнице и призивамо од Господа Исуса Христа благослов на њих и њихове најмилије.

Христос Васкрсе - Ваистину Васкесе!

Свештенство храма Огњене Марије Челопек.

ДОБРОТВОРНА ОРГАНИЗАЦИЈА ТРОЈЕРУЧИЦА ХУМАНИТАРНА ОРГАНИЗАЦИЈА ХУМАНИТАРНА АКЦИЈА ВАСКРС ЧЕЛОПЕК