ЗВОРНИК: ЗАВРШЕНА ВАСКРШЊА ДОБРОТВОРНА АКЦИЈА

Благословом Његовог Преосвештенства Епископа зворничко-тузланског Господина Фотија, Светосавска омладинска заједница из Зворника и Црквена општина Зворник-Стари Град, прије неколико седмица покренуле су хуманитарну акцију „Покажи вјеру на дјелу“, ради помоћи онима којима је помоћ најпотребнија.

Обишавши парохије у току Часног поста, увидјели смо да је вријеме пандемије још више угрозило егзистенцију оних који су и раније живјели у тешким животним условима, а нарочито нови вал тренутног поскупљења основних животних намирница.

То нас је алармирало да у данима поста, када се постом и молитвом, потпомогнути Божијим милосрђем, ослобађамо силе гријеха ради што достојнијег сусрета и сједињења са Васкрслим Господом, покажемо милосрђе и хришћанску солидарност према нашој браћи која у сиромаштву страдају.

Ово је постала традиционална хуманитарна акција тако да се довољан број вјерника одазвао позиву и помогао харитативну мисију Цркве куповином основних животних намирница. Исте су на Велику Суботу уручене угроженим породицама.

Захваљујемо се свим парохијанима који су помогли ову хуманитарну акцију. Радује нас чињеница да људи, у ово тешко вријеме, нису изгубили осјећај солидарности и милосрђа према ближњима.

Христос Васкрсе!

Протојереј Милош Зекановић

ДОБРОТВОРНА ОРГАНИЗАЦИЈА ТРОЈЕРУЧИЦА ХУМАНИТАРНА ОРГАНИЗАЦИЈА ХУМАНИТАРНА АКЦИЈА СВЕТОСАВСКА ОМЛАДИНСКА ЗАЈЕДНИЦА ВАСКРС ЗВОРНИК