ДОНАЦИЈА ЗА ОСМОЧЛАНУ ПОРОДИЦУ ЋИРКОВИЋ - ДЈЕЧИЈИ ОСМЈЕСИ ПРЕД БОЖИЋ

Благословом владике Фотија, Српска Православна Црквена општина Осмачка и Српска Православна Црквена општина Цапардска уз помоћ Добротворне организације "Тројеручица" и вјерног народа (из Осмака, Београда, Брчког, Бањалуке, Панчева, парохијана из Цапарди који живе и раде у иностранству) реализовала је акцију помоћи за осмочлану породицу Ћирковић из Ракиног Брда.

Вођени благословом Божијим и нашег владике Фотија, а у духу празника Рођења Христовог којем идемо у сусрет, успјели смо да прикупимо значајна средства и породици Ћирковић обезбедимо следеће:

-Краву и овце;
-Шпорет на дрва;
-Два кревета, постељине, јастуке и прекриваче;
-Фрижидер;
-Телевизор, таблет и играчке за дјецу;
-Намирнице и храну;
-Пелене и хигијену за дјецу и домаћинство.

Укупна вредност донације износи 6.594 КМ, те овим путем благодаримо свима који су помогли да заједно уљепшамо празнике овој вишечланој породици пред празник Рођења Христовог-Божић.

Радујемо се што су се акцији изградњи куће за породицу Ћирковић одазвали Председница Републике Српске, општина Осмаци, житељи Осмака,Цапарди и других мјеста, те организација "Срби за Србе," тако да је до сада већ изливен темељ њиховог новог дома.

Позивамо све који су у могућности да преко организације "Срби за Србе" и општине Осмаци помогну даљу изградњу дома за породицу Ћирковић

Протонамјесник Мићо Бабић

ДОБРОТВОРНА ОРГАНИЗАЦИЈА ТРОЈЕРУЧИЦА ХУМАНИТАРНА ОРГАНИЗАЦИЈА ХУМАНИТАРНА АКЦИЈА СРБИ ЗА СРБЕ ЖЕЉКА ЦВИЈАНОВИЋ ОСМАЦИ РАКИНО БРДО ЦАПАРДЕ