МАТЕРИЦЕ: ПОСЈЕТА ОДЈЕЉЕЊУ ПЕДИЈАТРИЈЕ ЈЗУ БОЛНИЦЕ У ЗВОРНИКУ

Благословом Његовог Преосвештенства Епископа зворничко-тузланског Господина Фотија, а под покровитељством и уз финансијску подршку епархијске Добротворне организације „Тројеручица“, Светосавска омладинска заједница са свештенством Старог зворничког храма, обишла је малишане који леже на педијатријском одјељењу ЈЗУ ''Болница'' у Зворнику.

Повод за посјету била је прослава празника посвећеног свим мајкама - Материце.

Послије Свете Литургије, на којој се Светим Тајнама Христовим причестио довољан број дјеце и одраслих, уприличено је скромно послужење за све присутне испред Старог зворничког храма и уручени пакетићи најмлађим парохијанима.

Знајући да су звук звона са наше светиње чули и малишани из оближње градске болнице, који сигурно жале што нису у топлом родитељском дому, одмах након службе са пакетићима смо се упутили до њих да и они осјете да се у болести и данима које проводе без тјелесних родитеља увијек могу ослонити на духовне родитеље и мајку Цркву која зна, а Ава Јустин нам то и свједочи, да је дијете парче неба на земљи. Оно што читамо код Достојевског да дјеца лијече човјечију душу сви присутни осјетисмо, угледавши њихову радост док су нас и њихове поклоне гледали из изолованог дијела педијатријског одјељења. Дух Свети у њима налази чисти сасуд за своје обиталиште, а ми се од њих много чему можемо научити јер је таквих Царство небеско.

Како је овај наш мали гест већ дугогодишња пракса, у наредним данима на сличан начин ћемо прославити и Оце, поново посјетити педијатријско одјељење и подарити пакетиће онима који тамо буду били и трудити се да, чинећи добра дјела, што достојније дочекамо Рођење Витлејемског Богомладенца, Господа нашега Исуса Христа.

протојереј Милош Зекановић

ДОБРОТВОРНА ОРГАНИЗАЦИЈА ТРОЈЕРУЧИЦА ХУМАНИТАРНА ОРГАНИЗАЦИЈА ХУМАНИТАРНА АКЦИЈА СВЕТОСАВСКА ОМЛАДИНСКА ЗАЈЕДНИЦА МАТЕРИЦЕ ПАКЕТИЋИ ЗВОРНИК