ДЕРВЕНТА: ЧЛАНИЦЕ КОЛА СРПСКИХ СЕСТАРА УРУЧИЛЕ ДОНАЦИЈУ

Чланице Кола српских сестара “Царица Милица” и свештенство посјетили су, на Дјетињце, Центар за дјецу и омладину са сметњама у развоју “Будућност” и уручили донацију вриједну више од 500 КМ.

Ради се о активности која је договорена на претходном састанку Управног одбора Добротворне организације “Тројеручица”, као кровне организације Епархије зворничко-тузланске, а уручени су пакети воћа и дидактички материјал.

-Поред болница у овој акцији договорене су посјете и другим установама у којима дјеца бораве. Ми у Дервенти имамо “Будућност”, те смо у договору са наставним особљем договорили које дидактичке материјале да им обезбиједимо – казали су у дервентском Колу додајући да је од “Тројеручице” за ову акцију стигло 400 КМ, а остатак је обезбиједило Коло.

Чланице и свештеници су у оквиру ове акције са Колом српских сестара из Козлука уплатили 700 долара као прилог за манастир Свете Петке поред Параћина, који брине о напуштеној женској дјеци ометеној у развоју.

Извор: Дервентски лист

ДОБРОТВОРНА ОРГАНИЗАЦИЈА ТРОЈЕРУЧИЦА ХУМАНИТАРНА ОРГАНИЗАЦИЈА ХУМАНИТАРНА АКЦИЈА КОЛО СРПСКИХ СЕСТАРА ВАСКРС ДЕРВЕНТА ЦАРИЦА МИЛИЦА